Якщо ларингіт позбавив голосу

Ця хвороба мучить людей високою температурою та сильною захриплістю, а то і втратою голосу. Голос може пропадати не лише від застуди — вразливі до цієї напасті педагоги, лектори, диктори, співаки — тобто люди, чия робота пов’язана з напруженням голосових зв’язок. А ще голос може пропадати на тлі нервово-психологічних емоційних перевантажень. Як швидко повернеться рідний голос — залежить від ваших дій.

 

П’ять заборон

Якщо у вас зник голос, будьте дуже обережні зі способами його повернути.

• Не полощіть горло содою і будь-якими спиртовими розчинами — це додасть подразнення і без того роздратованим голосовим зв’язкам.

• Не розмовляйте. Навіть пошепки. При шепоті голосові зв’язки також напружуються.

• Не приймайте аспірин. Якщо ви втратили голос в результаті перенапруги голосових зв’язок напередо­дні, можливо, розірвався капіляр. Аспірин збільшує тривалість згортання крові, що може перешкоджати процесу відновлення.

• Не намагайтеся відкашлятися. Захрипла людина, як правило, намагається відкашлятися, щоб «прочистити горло». У випадку ларингіту це може привести до ще більшого запалення зв’язок або навіть втрати голосу.

• Не паліть і не вживайте спиртне — це сушить горло. Під впливом алкоголю голосові зв’язки розм’якшують­ся. Проте так триває щонайбільше годину. А потім відбувається зворотний процес, причому з потроєною силою — і голос сідає ще сильніше.

 

Кілька днів тиші

Захриплим потрібно говорити якомога менше, тихим нейтральним голосом, а в ідеалі, якщо дозволяють обста­вини, провести 4-5 днів у повному мовчанні і без цигарок.

У день має бути випито 8-10 склянок води — це зволожує гортань. Крім води, це може бути сік, теплий чай з медом (хоча мед окремо вживати не варто — він подразнює горло). Будь-які гарячі напої при зриві голосу протипоказані, як і холодні. З меню потрібно виключити їжу, яка подразнює слизову: насіння, сухе печиво, шипучі газовані напої, все гостре і кисле.

Хороший засіб для відновлення голосу — інґаляція. Можна використовувати лікарські трави: липу, кору дуба, шавлію, череду, кропиву. Корисні інґаляції на мінеральній воді — в нагріту мінеральну воду додають кілька крапель обліпихового або оливкового масла. Можна в звичайну гарячу воду додати таблетку валідолу і рослинне масло. Лікувальні пари варто вдихати не більше 15 хвилин.

Ще один метод — полоскання горла соняшниковою олією: столова ложка масла, два рази на день, натще­серце, не більше 10-15 хвилин.

Ще один дієвий засіб — морквяне молоко. Потрібно зварити 100 г моркви в 0,5 л молока, процідити і випити протягом дня, розділивши на три рази.

 

Джерело статті: черкаська газета «Нова доба»

ТОП новости

Вход

Меню пользователя